Пепер Ікс – самий гострий перець у світі

У світі існують десятки сортів гострого перцю. До недавнього часу найпекучішою сортом вважався «Каролінський жнець», але сьогодні самий гострий перець у світі носить назву «Пепер Ікс». Pepper X — це самий пекучий перець Чилі у світі! Його не що їсти не рекомендується, але й навіть торкатися голими руками.

Як визначається пекучість?

Значення слова «чилі» в буквальному перекладі означає «червоний». Але у світі це слова стало загальним для назви всіх перцем, відрізняються сильною гостротою. За пекучий смак у цього латиноамериканського рослини відповідає речовина під назвою «капсаїцин», яке стимулює теплові рецептори в нашому організмі. Чим більше капсаїцину, тим гостріше перець.

Пекучість вимірюють за спеціальною шкалою, яка називається «шкалою пекучості Сковилла». ЇЇ на початку 20 століття створив американський хімік Уілбур Сковілла, досліджував екстракти різноманітних пекучих перців. За нульову гостроту шкалою прийнятий солодкий болгарський перець. Одиниця виміру пекучості названа на честь автора шкали — сковилль.

Сковилль означає, скільки частин солодкої води необхідно додати на 1 частину спиртового розчину перцю. Приміром, далеко не самий пекучий перець у світі Хабанера (Habanero) має значення в 300 000 сковиллей. Це означає, що 1 мілілітр перцевої настоянки треба розчинити у 30 відрах солодкої води, щоб позбутися від ефекту печіння.

Рейтинг 5 найбільш гострих перців Чилі

Всі ми знаємо, що перець пече. Але різні перці палять по-різному. Є й такі, які в принципі не можна не те що вживати в їжу, але і чіпати руками. Ще б, адже вони гостріше знайомого нам «табаско» в 250 000 разів.

1 Пепер Ікс або Pepper X

На 2019 рік це самий гострий перець з показником понад 3 000 000 сковиллей! Його створив той ж людина, що і «Каролінського женця» — Ед Каррі. Pepper X можна безпечно вживати в їжу тільки у складі соусу «The Last Dab», який доповнюється також куркумою, дистиллированным оцтом, коренем імбиру, коріандром, тмином і сухою гірчицею.

Перець такої сильної пекучості може відправити імунну систему організму на перезавантаження, і людина відчує, ніби він горить живцем, тому Пепер Ікс не є в чистому вигляді, це дуже небезпечно для життя! Це найбільш гострий і небезпечний перець у світі.

2 Подих дракона або Devil’s Breath

У 2017 році був побитий попередній рекорд пекучості, встановлений перцем Каролінський жнець в 2013 році. «Подих дракона», створений садівником любителем Майком Смітом з уельського Денбишира, має гостротою в 2 400 000 одиниць. При цьому кущ рослини заввишки менше метра.

Примітно, що сам автор зізнався, що навіть не намагався на смак спробувати свій винахід, попередивши, що це не буде приємним відчуттям. Сміт також попередив, щоб інші люди теж не намагалися з’їсти хоча б частинку цього перцю. Він пропонує застосовувати «Дихання дракона» в якості альтернативного анестезуючого засобу.

3 Каролінський жнець або Carolina Reaper

Третє місце в рейтингу займає перець, вирощений в Південній Кароліні садівником Едом Каррі, і який протримався в Книзі рекордів Гіннесса цілих чотири роки — з 2013 по 2017 рр .. «Каролінський жнець» має пекучістю до 2 200 000 за шкалою Сковилла.

Дивіться також:  Що приготувати на 23 лютого - рецепти смачних страв

Це гібридний сорт з горбистою поверхнею і хвостиком, нагадує жало скорпіона. Цей перчик також настійно не рекомендується до вживання в їжу в чистому вигляді.

4 Скорпіон Тринідаду або Trinidad Scorpion Butch T

Свою назву цей перець отримав, завдяки місцем зростання — о. Тринідад у Карибському морі, на північ Венесуели, і від закрученого хвостика, нагадує жало скорпіона. За шкалою Сковилла у «Скорпіона Тринідаду» близько 1 500 000 одиниць пекучості. Цей перчик також заборонено вживати в їжу.

Тринідадського скорпіона навіть вирощують в костюмах для хімічного захисту, так як попадання його часток у дихальні шляхи або на шкіру може викликати серйозний хімічний опік. Цей перець застосовується у виробництві перцовых і сльозоточивих газів і фарб для захисту дна колоній молюсків. Свою назву отримав від перець

5 Бхут джолокия або Bhut Jolokia

Замикає наш рейтинг індійський перець Бхут джолокия зі штату Ассам. Його пекучість знаходиться в межах 1 000 000 сковиллей. На відміну від інших гострих перців нашого рейтингу, він не гібрид, створений людиною, а природне рослина. Причому пекучість Бхут джолокия залежить від місця зростання — чим північніше, тим гостріше.

Цього дотепника» застосовують при приготуванні каррі у вигляді шоколадної різновиди, яка має фруктовий аромат і відтінок смаку, а також використовують Індійських збройних силах в якості газу для гранат. У їжу вживаються плоди, які виросли на південь, а ті, перчики, що ростуть на півночі штату, місцеві жителі застосовують для виготовлення перцевої настоянки, яка відлякує звірів.

Це цікаво! У 2015 році на Фестивалі пекучого перцю Чилі дівчина конкурс на поїдання самого гострого перцю виграла дуже смілива жінка.

Видовище не для людей зі слабкими нервами, дивитися відео:

Вживання в їжу може бути небезпечно!

Деякі особливо гострі сорти перцю можуть не тільки принести гострі відчуття, але і завдати серйозної шкоди здоров’ю, не тільки пропалюючи дірки в травних шляхах, але й надовго ускладнюючи кровопостачання мозку.

Так, 34-річний чоловік, що з’їв на всесвітньому конкурсі, що проходив в штаті Нью-Йорк, один з найбільш перців Чилі у світі під назвою «Каролінський жнець», потрапив до відділення швидкої допомоги з так званої «блискавичної» головним болем.

Простреливающая головний біль з’явилася у нього через кілька днів. Цей епізод описаний на сторінках спеціалізованого журналу з клінічної практики BMJ Case Reports як перший відомий подібний випадок, викликаний вживанням в їжу перцю Чилі.

Лікар, анализировавший цей випадок, закликає всіх любителів Чилі відразу звертатися до лікаря у разі виникнення раптової головного болю.