Борщова заправка на зиму: 6 традиційних рецептів

Консервована заправка для борщу на зиму — це найкращий варіант для дбайливою господині. При заправці борщу взимку не завжди під рукою виявляється капуста, томат або буряк. Щоб спростити собі завдання з приготуванням борщу, влітку можна заготовити овочі, які виручать Вас взимку.

Вибір продуктів

Помиляється той, хто вважає, що борщова заправка на зиму може бути зроблена з будь-якого овочевого неліквіду. Ви можете «утилізувати» в заготовку м’яті або некрасиві помідори, лопнули бульби буряка або моркви, але тут важливо дотримувати два правила:

  • Пошкодження видаляйте. Всі ділянки зі слідами ударів, тріщинами, якими плямами потрібно ретельно вирізати. На овочах не повинно залишитися місць із зміненою структурою.
  • Цвіль викидайте. Якщо на поверхні є хоча б невеликий «пухнастий» ділянка — вживати овоч не можна. Навіть якщо ви відріжете запліснілий шматок, спори цього гриба вже живуть всередині овоча і наскільки глибоко вони вразили м’якоть — невідомо. Якщо ви думаєте, що теплова обробка знищує цвіль, ви помиляєтеся: тут потрібні їдкі хімічні речовини. Тому всі уражені примірники викидайте без жалю.
Дивіться також:  Справжня арахісова паста за 30 хвилин!

Якщо не дотримуватися цих простих правил, то велика ймовірність, що ваші заготовки «спучаться» або покриються цвіллю, і ви їх викинете. Це в кращому випадку. У гіршому — ви можете не помітити сліди починаючої псування і ризикуєте «заробити» серйозне харчове отруєння.

Сторінки: 1 2 3 4 5 6 7