Глінтвейн – рецепти приготування в домашніх умовах

Глінтвейн (нім. — гаряче вино) — гарячий алкогольний напій на основі червоного вина, нагрітого до 70-80 градусів з цукром і прянощами (спеціями). Традиційно вживається в Австрії, Німеччині, Швейцарії, Чехії на різдвяних базарах і святах, що проводяться на відкритому повітрі. У даній статті ми поговори з вами про те, як зварити глінтвейн в домашніх умовах.

Історія напою

Перші рецепти близького до глінтвейну напою були відомі в Стародавньому Римі. Тоді змішували вино з прянощами, але не нагрівали. Даний гаряче вино з’явилося в часи середньовіччя в країнах Північної Європи та Центральної Європи. Напій виготовлявся на основі бордо або іншого червоного вина і сдабривался травою галангал.

Дивіться також:  Як приготувати збитень в домашніх умовах

Російське слово «глінтвейн» могло утворитися шляхом редукування німецького словосполучення «glühend (er) Wein», і німецьке glühend перетворилося в глінт-. Не виключено також, що це слово прийшло в російську мову не безпосередньо з старонемецкого, а через польське посередництво (у польському теж відзначено glintwajn), і подібна трансформація сталася спочатку в польській мові.

Сторінки: 1 2 3 4 5 6 7