Страви з гречки – 9 простих і смачних рецептів

Трикутні насіння гречки були найбільш шанованим продуктом Древньої Русі, але і зараз за рахунок доброчинних для людського організму властивостей, крупа не здає лідируючі позиції. Доказом тому служать популярні страви з гречки.

Класичний рецепт гречки на воді в каструлі

Перше, що потрібно запам’ятати – це співвідношення рідини і круп. Для смачної розсипчастої каші потрібно взяти води в два рази більше обсягу гречки. На одну порцію необхідно 1/3 звичайного гранчастого стакана. Сіль і спеції беруть, орієнтуючись на свої смакові уподобання.

Перелік інгредієнтів, що входять до складу страви гречана каша, виглядає наступним чином:

  • 1 стакан гречаної крупи;
  • 2 склянки питної води;
  • сіль, спеції.
Дивіться також:  Перловка з овочами – 5 смачних рецептів

Всі секрети варіння гречки:

  • Попередньо крупу потрібно старанно перебрати, потім добре промити. Для більшого аромату і розсипчастості майбутнього страви гречку можна прогріти на сухій сковороді, але не пережарити, щоб вона не почала стріляти від високих температур.
  • Перекласти крупу в каструлю, влити воду і поставити на помірний вогонь. Після закипання посолити і приправити спеціями. Знизити нагрівання до мінімального, томити до готовності.
  • Вже через 20 хвилин кашу можна подавати. Для більшої м’якості в неї можна додати 50-60 г вершкового масла.

Щоб прискорити процес варіння, досвідчені господині замочують крупу на ніч. Після таких «водних процедур» продукт звариться буквально за кілька хвилин.

Сторінки: 1 2 3 4 5 6 7 8 9