Коктейль «Космополітен»: склад, історія створення, класичний рецепт і 6 версій коктейлю

Достеменно невідомо, хто і коли придумав коктейль Cosmopolitan, але приголомшлива популярність прийшла до нього в «нульових», після виходу на екрани культового жіночого серіалу «Секс у великому місті». Сьогодні алкогольний напій з оригінальним зухвалим смаком цінується кращими барменами по всьому світу і міцно тримається в топовому аркуші IBA. Втім, простий рецепт коктейлю «Космополітен» дозволяє з легкістю приготувати його і в домашніх умовах.

Історія створення напою

Багатообіцяючу назву, ефектний зовнішній вигляд…, здавалося б, що та історія створення коктейлю повинна бути відповідною – загадковою, оповитою романтикою і яскравими подіями.

Але немає, незважаючи на наявність 4-х основних версій появи «Космополітен», всі вони досить прозаїчні:

  • Cosmopolitan був створений безіменним барменом в далеких 70-х роках минулого століття. Тоді він був відомий лише вузькому колу людей – завсідникам підпільних нічних клубів Америки, а, простіше кажучи, – геям.
  • Рецепт побачив світ у Флориді в 1985 році з легкої руки барменші Шеріл Кук. За спостереженнями жінки, відвідувачі замовляли нудний безбарвний мартіні виключно через його подачі в стильному, граціозному келиху. Ось вона і вирішила придумати для Martini Glass коктейль виразніше, для чого змішала горілку, лікер Triple Sec, соки журавлини і лимона. Свій винахід вона позиціонувала, як напій «позерський» – тобто той, який допоможе виставити дегустатора у вигідному світлі.
  • Алкогольний шедевр «народився» на Манхеттені в 1987 році завдяки спритному бармену Тобі Циццини. Його рецепт був схожий на варіант з попередньої версії, відрізнялися лише два інгредієнта: замість лимона використовувався лайм, а лікер «Тріпл сек» був замінений на французького побратима Cointreau. Саме версія, створена Циццини, сьогодні вважається класичною, визнаної Міжнародної асоціації барменів.
  • Рецепт Cosmopolitan в 1988 придумали співробітники алкогольного бренду «Абсолют» в підтримку свого нового продукту — горілки з цитрусовим ароматом Absolut Citron.
Дивіться також:  Коктейль " Секс на пляжі (Sex on the beach) – 5 рецептів, як приготувати популярний лонг-дрінк в домашніх умовах

Сьогодні батьком легендарного «Космо» називають і американського короля коктейлів, бармена Дейла Де Гроффа, який працював у закладі Rainbow Room у Рокфеллер-центрі. Саме йому одного разу пощастило приготувати цей напій Мадонні, згодом став її «улюбленцем». До речі, віддані шанувальники зірки наполягають, що вона, а ніяк не героїня Сари Джессіки Паркер, вперше з’явилася на екранах з келихом «Космополітен» в руці.

Сторінки: 1 2 3 4 5 6 7 8