З чим п’ють віскі: чим закушують і розбавляють міцний алкогольний напій

Смакові якості міцного спиртного напою полюбилися не тільки гурманам, але і звичайним споживачам. Відносна доступність дозволяє практично всім бажаючим дегустувати його в чистому вигляді або у складі ароматних коктейлів. Дізнайтеся, з чим п’ють віскі, як його правильно подати і чим закусувати, щоб отримати справжню насолоду від вживання ароматного алкоголю.

Невелика історія напою

Вперше цей міцний алкогольний напій почав фігурувати в історичних документах XV столітті. Причому початкові згадки про нього зустрічаються як в Шотландії, так і в Ірландії. Яка країна дійсно стала винахідником і є батьківщиною віскі, досі остаточно невідомо.

На даний момент існує дві версії, спростувати або підтвердити які так і не вдалося.

  • Фахівці вважають, що в Шотландії технологія перегонки продукту бродіння була запозичена у місіонерів і є національним надбанням. Незважаючи на те, що раніше ця рецептура використовувалася для виноградного вина, в подальшому саме завдяки їй почали дистилювати міцний спиртний напій з браги на основі зерна.
  • В Ірландії вважають, що насправді їх країна виробила перші партії міцного алкоголю. Віскі почав виготовляти Святий Патрік, охрестивши склад «живою водою». Потім напій почали створювати не тільки ченці, але й звичайні мешканці. Його створювали і для особистого вживання, і в цілях реалізації англійцям. Ірландія стала першим володарем торгового патенту на продаж віскі.
Дивіться також:  Лікер Бейліз (Baileys): склад, як правильно пити, 4 рецепта, як зробити вершковий лікер в домашніх умовах

Переселенці з цих країв почали виробництво спирту в Новому Світлі. У США його робили з кукурудзи, а в Японії з рису. Готовий продукт довго зберігали в дубових бочках для додання йому неповторного букета смаку і аромату. Такий напій отримав назву бурбон, під яким став відомий і полюбили в усьому світі.

Віскі з Шотландії та Ірландії можна спробувати в якості скотчу, а його американські і канадські аналоги частіше іменують бурбоном.

Сторінки: 1 2 3 4 5 6