Майбутнє домашніх холодильників: магнітне охолодження

Технологічний прогрес не стоїть на місці, і в майбутньому холодильник з магнітним охолодженням буде у кожної родини, причому не в якомусь далекому майбутньому, а у найближчому. Вже сьогодні вони створені і проходять випробування. Така техніка буде працювати не на базі промислових охолоджувачів і хімічних компонентів, а на основі магнітних систем охолодження.

Як ми пам’ятаємо з дитинства, при впливі магнітів на метал, він уже притягувався. Таким чином ми не тільки притягували металеві предмети, але й несвідомо нагрівали їх. І не від того, що тримали метал і магніт своїми теплими руками, а з-за впливу магнітних полів на металеві предмети. Це явище фізики називають магнетокалоріческім ефектом.

Принцип роботи магнітних холодильників

Коли метал знаходиться в спокійному стані і на нього не виявляється ніякого впливу, то електронні зв’язку рухаються хаотично, але як тільки на нього починають впливати зовнішні подразники, такі як магніт, то електрони металевого предмета шикуються в ряд в одному і тому ж напрямі з-за впливу магнітного поля. Це явище називається зміною ентропії, тобто електрони обмежуються можливості вільно рухатися по будь-якій траєкторії.

Дивіться також:  Як вибрати соковижималку для овочів і фруктів

Але таке обмеження непостійне. Електрони продовжують рух у певному порядку, завдяки підвищенню енергії вібрації атомів, виділяючи тепло. Тому, коли до металевого об’єкту піднести магніт, то він нагрівається. При цьому нагрівальний ефект у більшості металів дуже незначний, але існує групи металів, які при таких умовах дуже істотно нагріваються. Наприклад, до таких металів відноситься гадоліній.

Вам може здатися, що цей ефект краще підходить для розігрівання продуктів, а не для їх заморожування та охолодження. Але насправді магнетокалоріческій ефект можна змусити працювати у зворотний бік, якщо метал спочатку піддати впливу магнітного поля, а потім прибрати зовнішній подразник. Тоді металевий предмет починає процес охолодження. Тепер ви зрозуміли принцип роботи холодильного устаткування у майбутньому.

Сторінки: 1 2