Як вибрати правильний блендер: прості правила

Сьогодні ми вам розповімо, як вибрати правильний блендер для економії сил і нервів на подрібнення, збивання, перемішуванні і натирання улюблених продуктів. Електричний блендер — це пристрій, здатний повністю автоматизувати всі ці монотонні і трудомісткі операції. Все, що від вас вимагається продукти порізати шматочками і закинути в чашу. На ринку представлений широкий вибір моделей цього приладу, що відрізняються за потужністю, набору функцій і режимів, укомплектованості, дизайну і, відповідно, вартості.

При цьому варто зазначити, що підтримка блендером безлічі функцій не означає, що кожна з них окремо виконує своє завдання досить якісно. Тому перед покупкою цього пристрою, спочатку потрібно визначити, які завдання ви плануєте виконувати з його допомогою. Тоді вам буде легше вибрати модель і комплектацію цього незамінного кухонного приладу. А ми вам допоможемо розібратися у його різновидах.

Яких видів бувають блендери?

Чим вище в сім’ї вимоги до повсякденного меню, тим різноманітніше арсенал кухонної техніки. Сучасна хозйка не може обійтися без мультиварки, електричної м’ясорубки, тостера, кухонного комбайна, духового шафи, скороварки, скиборізки, хлібопічки, соковижималки і, звичайно, блендера. Ці прилади не тільки економлять час і полегшують процес приготування, але і є гарантом якості виконаних ними завдань, якщо використовувати їх правильно.

Існують також види бездротових блендерів з вбудованим акумулятором — дуже зручні портативні пристрої, які можуть забезпечити безперервну роботу протягом 15-20 хвилин. Це може виявитися цілком доречним при виїзді на природу або, коли в родині є маленька дитина, і необхідність в блендері може виникнути далеко від присутності електромережі. На жаль, такі прилади володіють потужністю не більше 300 Вт.

Електричний блендер в ієрархії затребуваності займає лідируючі позиції, і бувають різних видів. За принципом роботи всі блендери діляться на три основні групи: занурювальні, стаціонарні і комбіновані. Стаціонарні, в свою чергу, мають підвид — шейкери. Зупинимося більш детально на кожному з них.

Особливості заглибних блендерів

Занурювальний блендер — це зручний компактний моторний блок в пластиковому та/або металевому корпусі, який у процесі роботи тримається рукою. На корпусі також ергономічно розташовані кнопки регулятора швидкості обертання обраної насадки і управління режимами.

Кількість насадок залежить від складу комплектації. Для певної операції — збивання, колка льоду, перемішування, подрібнення, застосовується відповідна насадка. Якщо в комплекті є насадка-вінчик, то блендер можна використовувати, як міксер. Ця модель дуже зручна для швидкого приготування невеликих порцій молочних і ягідних коктейлів, фруктових, овочевих і зелених смузі, супів-пюре і збивання вершків.

Процес перемішування або подрібнення відбувається у ємності, що входить у комплект, або ж в будь-якій іншій посудині з високими бортиками. Це одна з переваг заглибних блендерів. Іншими плюсами цих пристроїв можна назвати компактність, мобільність, легкість в управлінні, використанні, миття і зберігання. Ще однією незаперечною перевагою є можливість регулювати консистенцію і ступінь подрібнення продуктів.

А ось основним недоліком таких моделей є необхідність постійно утримувати корпус в руці під час технологічного процесу виконання певних завдань. Крім того, у деяких блендерів при цьому потрібно безперервно утримувати кнопку того чи іншого режиму, що досить незручно і втомлює. Для подрібнення льоду, замороженого м’яса, густого тіста і горіхів в комплект входить повинен додатковий чоппер.

Компактний занурювальний блендер з хорошою потужністю дуже зручний, коли необхідно швидко подрібнити або перемішати варене м’ясо, овочі і фрукти, перетворити трохи сирого м’яса у фарш, приготувати пюре або соус, збити яйця, білки або вершки, заготовити панірувальні сухарі.

У базову комплектацію входить моторний блок з насадкою-блендером і чаша в яку поміщаються продукти для подальшої переробки. Пропорційно вартості, функціонал і укомплектованість моделі може розширюватися: можуть бути включені численні додаткові насадки, ємності різних обсягів, мірні стаканчики та ін.

Особливості стаціонарних блендерів

Стаціонарний блендер працює за іншим принципом, ніж занурювальний прилад. Тут моторний блок в металевому або пластиковому корпусі встановлюється на підготовлене для нього місце (чисту, рівну, тверду поверхню) і накривається пластиковій або скляній чашею, в яку поміщаються підготовлений продукти.

У нижній частині, де стикаються чаша і моторний блок, розташовуються насадка-змішувач або ніж, які можуть бути, як закріпленими, так і знімними, в залежності від моделі блендера. Важіль керування швидкостями і кнопки вибору програм, а також і цифрова панель (якщо така є) розташовуються на корпусі приладу. Чаша є знімною, на її стінках є мірні поділки, а обсяг, як правило, становить 1,2−2 літри.

Так як в чаші є мірні поділки, а також зручна ручка і носик для зливу вмісту, то процес дозованого розливу приготовлених сумішей максимально полегшений. Одним з переваг стаціонарного блендера можна назвати його вартість, яка в порівнянні з зануреними, більш низька.

Головний мінус цієї моделі — незручність миття. Але сучасні виробники врахували цей недолік і розробили моделі з функцією самоочищення. Стаціонарний блендер відмінно впорається з приготуванням рідкого тіста, різноманітних смузі і коктейлів, фруктових і овочевих пюре, супів-пюре, збивання білків, кремів і вершків, подрібнення горіхів, твердих сирів, сухарів, колки льоду та ін.

Шейкери

Найпростішим варіантом блендера стаціонарного типу є шейкери, виконує кілька нескладних функцій, — подрібнення продуктів середнього ступеня м’якості, збивання крему і білків, змішування смузі та коктейлів. А ось подрібнити м’ясо або шейкер лід не зможе. У таких пристроїв, як правило, два швидкісних режими і чаша об’ємом не більше 1,200 мл. Натомість у більшості моделей даного типу є дуже важлива функція самоочищення.

Переваги комбінованих блендерів

Ця категорія блендерів поєднує в собі кращі можливості заглибних і стаціонарних моделей, вони можуть скласти конкуренцію деяким кухонних комбайнів. Комбіновані пристрої чудово виконують функції тістоміса, подрібнювача, міксера, легко колють лід, мелють кави, окремі моделі можуть використовуватися в якості соковижималки.

Об’єднані блендери укомплектовуються знімним моторним блоком, що дозволяє змішувати продукти в будь кухонних глибокій ємності. Їх комплектація вигідно відрізняється від більшості стаціонарних і заглибних моделей, і включає:

 • насадки для шинкування і різання;
 • віночок для збивання;
 • насадку-гак для замісу тіста;
 • ніж для колки льоду;
 • ємність з кришкою;
 • чашу-подрібнювач з основним ножем;
 • мірний стаканчик;
 • вакуумний насос для швидкої консервації різноманітних продуктів;
 • підставки для блендера і насадок.
Дивіться також:  Найпотужніші блендери у світі - огляд та характеристики

Розглянемо також важливі параметри блендерів, щоб було простіше зробити вибір на користь тієї або іншої моделі.

Потужність і швидкість роботи

Потужність блендера — це найважливіший з його параметрів, від якого залежить ціна, функціональні можливості, а також швидкість роботи пристрою. Чим більша потужність, тим твердіше продукти може переробити блендер.

 1. Тому, якщо ви будете змішувати не тільки супи-пюре, коктейлі або смузі, але і припускаєте покласти обов’язки з дроблення льоду та горіхів, подрібнення твердих сирів, цукру та кавових зерен, то потужність блендера повинна бути не менше 600 Вт.
 2. Якщо ж ви збираєтеся готувати порі з м’яких продуктів, дитяче харчування, змішувати коктейлі та смузі, збивати яйця, то потужності в 400-500 Вт. буде цілком достатньо.
 3. У технологічному першості з великим відривом лідирують моделі блендерів з потужністю від 1000 Вт. і вище. Вони здатні легко подрібнити самі тверді продукти і інгредієнти.

Правила вибору блендера по потужності абсолютно однакові для всіх моделей. Тому перед купівлею уважно вивчіть технічну документацію і уточніть у продавця потужність того чи іншого пристрою.

Швидкість обертання насадки або ножа безпосередньо впливає на оперативність виконання поставлених перед блендером завдань. Зміна швидкості обертання необхідна для переробки інгредієнтів різних типів і ступенів твердості. Більшість стаціонарних блендерів не оснащені функцією плавного зміни швидкості, у таких моделей, як правило, кількість швидкісних режимів фіксовано, і їх зміна здійснюється поворот важеля на корпусі, а на заглибних — на ручці.

Майже у всіх пристроях є режим «турбо», який забезпечує максимальну швидкість обертання на повній потужності, але робота приладу в режимі «на межі можливостей» передбачає періодичне (15-20 с) переривання робочого циклу, щоб мотор не перегрівся і для контролю готовності переробляються інгредієнтів. Чим більше швидкостей у блендера, тим більш різноманітно кулінарне меню, так як деякі рецепти страв вимагають дійсно ювелірної точності змішування інгредієнтів.

У переважній більшості випадків 7-10 швидкостей роботи блендера виявляється цілком достатньо. Деякі прилади підтримують функцію регулювання швидкості обертання ножа або насадки в залежності від сили впливу на кнопку, що в окремих випадках дуже зручно. Деякі стаціонарні блендери мають функцією, що дозволяє програмувати потужність, швидкісний режим і інші налаштування на цифровому дисплеї.

Комплектація і функціональність

Ступінь зручності і комфорту при роботі з пристроєм визначають такі важливі параметри, як комплектація і кількість підтримуваних функцій. Помічено, що саме в заглибних моделях простежується залежність укомплектованості від числа функцій. Так для вирішення різноманітних завдань у комплект входять кілька насадок: для приготування пюре, для нарізки продуктів кубиками, для шинкування і натирання, для замісу тіста, для подрібнення інгредієнтів та ін.

Так, багатофункціональний занурювальний блендер мало чим поступається стаціонарного по своїм можливостям, при цьому на порядок перевершує його по такому важливому параметру, як компактність, але істотно поступається за потужністю.

Стаціонарні блендери помітно поступаються пропонованими аксесуарами та можливостями, в порівнянні з зануреними аналогами. У таких моделях основну чашу можна замінити на малогабаритну ємність-подрібнювач з вбудованим ножем для переробки невеликих обсягів продуктів. Деякі стаціонарні прилади розташовують насадкою для колки льоду та змішування кави.

Існують також моделі, які підтримують дуже рідкісну, але корисну функцію суповарки, в яких весь технологічний процес приготування супу — від нарізки інгредієнтів — до варіння відбуваються безпосередньо у чаші блендера. Деякі виробники (наприклад, Philips) випускають пристрої з функцією пароварки, що дозволяє готувати різноманітні дієтичні страви і дитяче харчування.

Матеріали виготовлення частин блендера

Частини блендера можуть виконуватися з різних матеріалів. Заглибна частина (насадки) виготовляються з нержавіючої сталі або якісного харчового пластику. Металева занурювальна частина набагато надійніше, але і пластикові насадки при акуратному використанні прослужать досить довго, і легко впорається з подрібненням і перемішуванням різноманітних складових.

Хоч занурювальна частина з пластику дозволяє заощадити кошти, але все ж це крихкий матеріал, за своїми характеристиками поступається нержавіючої сталі. Інший недолік — згодом пластикові насадки забарвлюються в колір деяких часто переробляються інгредієнтів (морква, буряк, зелень).

Чаша може бути виготовлена зі скла або пластику, кожен з цих матеріалів володіє своїми перевагами і недоліками. Серед плюсів пластикової чаші — низька вартість і легкість, зате скляна чаша дозволяє готувати гарячі супи-пюре, чого не рекомендується робити в пластиковому глечику. Інший мінус пластика — втрата згодом первісного вигляду (подряпини) і кольору, що скляному глечика не загрожує абсолютно.

При цьому прилади зі скляною чашею трохи важче і вартість їх вище. Об’єм глечика варіюється від 1 до 2 л, але слід врахувати, що різниця між тим і повним обсягом становить близько 250-300 мл

Корпус блендера також може бути виконаний з металу або харчового пластику. Сталевий варіант довговічніші і надійніші, але його вартість та загальна вага вище. Щоб занурювальне пристрій не выскальзывало з рук або не ковзало при роботі з робочої поверхні, розробниками передбачено спеціальні протиковзкі вставки з каучуку або гуми, можливі пластмасові варіанти. У стаціонарних приладів така проблема відсутня.

Додаткові нюанси блендера також впливають на вибір. Має велике значення безпеку і зручність приладу, довжина шнура, можливість ергономічного зберігання, легкість миття.

Зробимо заключні висновки

Вивчивши подану інформацію і озброївшись загальними уявленнями про ключові параметри при виборі блендера, ви зможете визначитися, який пристрій вам необхідно — стаціонарний або занурювальний.

Загалом, можна підвести наступні підсумки:

 1. Діапазон застосування сучасних стаціонарних моделей кілька вже, ніж заглибних приладів.
 2. Занурювальні пристрої можна застосовувати в будь-якій високій кухонних посуді, тоді як стаціонарний — тільки з строенным глечиком.
 3. Якщо ви любите готувати всілякі соуси і фруктово-овочеві суміші, то краще зупинити свій вибір на погружном блендері з металевими насадками, які не бояться високих температур.
 4. Комплектація моделей заглибних ширше, ніж у стаціонарних блендери такої ж вартості.
 5. Якщо в сім’ї є маленькі діти, то вибір варто зробити в бік заглибного приладу, який дозволяє легко і швидко приготувати невелику порцію свіжої їжі.

Найкраще всі переваги кращих стаціонарних блендерів продемонструє наочне відео: