Як вибрати соковижималку для овочів і фруктів

Все більше людей стали дотримуватися правильного харчування, важливу роль в якому виконують свіжовичавлені соки. Правила вибору соковижималки в зв’язку з цим повинен знати кожен. Здоровий спосіб життя безпосередньо залежить від вживання свіжоприготовлених фруктових і овочевих соків, смузі, горіхового молока і коктейлів, у яких велика кількість амінокислот, вітамінів і клітковини у первісному вигляді.

Корисні речовини в максимальній кількості і якості допомагають зберегти шнекові, а не відцентрові пристрою вичавки. Прихильники системного оздоровлення і омолоджування організму віддають перевагу саме шнекові соковитискачі. Розглянемо переваги, принцип роботи та основні види цього приладу.

Тип і принцип роботи шнекових соковижималок

Шнекові прилади — це зовсім новий вид пресових пристроїв для вичавлювання соків, який дозволяє не просто вичавити рідина з продуктів, але і зберегти клітковину, переробивши в сік м’якоть. По суті, це пресовий механізм.

Умовно всі шнекові соковитискачі діляться на механічні і автоматичні, які в свою чергу поділяються на вертикальні і горизонтальні. Розберемо кожний з видів більш детально.

Механічні соковижималки

Ручні або механічні шнекові вижималки — це найбільш елементарні і доступні моделі з простою конструкцією і мінімальним наборів функцій. Зручність застосування і невисока вартість роблять їх відмінними помічниками домогосподарок на кухні. Механічна шнекова соковижималка легко впорається з цитрусовими, гранітом, яблуками, виноградом, листовими овочами, стеблами трав, ягодами та іншими продуктами середнього ступеня м’якості.

Механічний шнек — універсальний багатофункціональний пристрій, за допомогою якого можна приготувати смачну арахісову пасту, вітамінний грасс з пророщених зерен злаків, горіхове молочко і безліч інших корисних страв та їх складових, що входять в здоровий раціон харчування вегетаріанців або людей, які практикують сироїдіння.

Ручна шнекова соковижималка просто незамінна для господинь, яким часто доводиться готуватися їжу на дачі або навіть в дорозі, оскільки її принцип роботи заснований на ручному тиску на шнек. Тобто при використанні цього приладу відсутня необхідність в електроенергії. Це дуже значимий плюс механічних соковижималок. А головний мінус — необхідність прикладання невеликих фізичних зусиль, але зате вони мобільніші, простіше в зберіганні і експлуатації, компактніше, за ними легше доглядати.

Всі деталі сучасних шнеків ручного типу виготовлені з дуже міцних і зносостійких матеріалів: нержавіюча сталь, харчова пластмаса, полікарбонат, тому вони можуть прослужити досить довгий термін, якщо їх правильно експлуатувати. Даний вид соковижималки — ідеальний варіант для невеликої сім’ї або для приготування соків і смузі в дорозі або за містом.

З усього вищесказаного можна зробити висновок: ідеальний вибір для приготування соку в дорозі, на дачі або на невеликій міській кухні — це ручна шнекова соковижималка. Україна завжди славилася багатим урожаєм овочів і фруктів, тому якщо ви шукаєте соковитискач для сезонного заготовляння соків, то краще підібрати моделі, що працюють від мережі.

Горизонтальні шнекові соковитискачі

Якщо ж вам необхідний прилад для сезонної заготівлі соків, то краще звернути увагу на автоматичні горизонтальні або вертикальні моделі. У горизонтальних шнеків відповідне назві положення корпуса, вони оснащені спеціальним валиком, схожим на класичну м’ясорубку, займають більше місця на робочій поверхні, ніж вертикальні або механічні вижималки.

Трави для приготування вітамінізованих зелених смузі — це рідна стихія шнекових соковижималок цього типу трави. Рослини вони вичавлюють краще ручних і вертикальних шнеків.

Дивіться також:  Як вибрати правильний блендер: прості правила

Виробляються горизонтальні одне – і двошнекові соковижималки з металевими, пластмасовими і наполовину пластмасовими і металевими валиками. У кожної моделі свої плюси і мінуси.

  • Одношнековые вижималки

Дані соковижималки трохи менше двухшнековых і коштують дешевше, але продуктивність двухшнековых трохи вище. Є різні моделі будови шнека: повністю пластмасові або з металевими вставками.Відмінною особливістю даних соковижималок є наявність в комплектації набору різноманітних насадок для приготування багатьох страв. Такі насадки здатні подрібнювати продукти різної консистенції і виготовляти макаронні вироби.


Двошнекові вижималки

Двошнекові горизонтальні моделі мають принципові відмінності від одношнекових: тут шнек центрується на кінці кришкою, як у вертикальних моделях. Прес виконується в основному із сталі, але деякі литі шнеки мають вставки з пластика.


В комплект горизонтальних двухшнековых соковижималок входять всілякі додаткові насадки для дроблення і подрібнення продуктів, виготовлення макаронних виробів.


Єдиний недолік всіх горизонтальних вижималок — це необхідність постійного впливу штовхачем, а всі рослини і трави повинні бути попередньо нарізані до певних розмірів так, щоб влазили у горловину і легко проталкивались.

Вертикальні шнекові соковитискачі

Вертикальні шнеки мають відповідно вертикальне розташування корпусу і володіють наступними характеристиками:

  • Компактність. Соковижималки даного типу досить компактні, завдяки своєму розташуванню двигуна. Габарити вертикальних шнеків такі ж, як і у центрифугальних соковижималок.

  • Будова шнека і сіточки. Шнек і сітка в такому приладі сприяють тому, що все легко потрапляють в завантажувальний отвір і опускаються вниз до шнека, при цьому необхідність використовувати штовхач практично відпадає, він необхідний лише для віджимання соку з трав. Це значимий плюс, адже за цей час можна нарізати іншу порцію продуктів під розмір горловини.

  • Швидка і високопродуктивна вичавка соку. Вертикальні вижималки набагато швидше відділяють сік з продуктів, ніж горизонтальні типи шнекових пристроїв. Їх продуктивність, як у одношнекових моделей, а деякі види продуктів вони віджимають навіть краще.

  • Вичавлюють траву. Вертикальні шнеки відрізняються своєю універсальністю: їм під силу впоратися з усіма овочами, фруктами, ягодами, а також з самим складним — з травою і рослинами. Хоч горизонтальні роблять це краще, але і вертикальні відмінно справляються з цією роботою. А той факт, що даний тип соковижималок витягує сік з будь-яких продуктів, а також інші їх переваги, роблять вертикальні шнеки найпопулярнішими серед користувачів.

Про різноманітних додаткових насадках варто сказати окремо. Кожен продуктивно по-різному комплектує свої прилади по вичавці соків. Одні моделі укомплектовані додатковими насадками для виготовлення смузі, десертів, морозива. Інші моделі отримують в комплекті насадки для подрібнення фруктів і овочів, що дозволяє зробити пюре та заготовки для інших страв і салатів.

Таким чином, вибираючи соковижималку, потрібно дотримуватися головне золоте правило — вибирайте ту, яка відповідає вашим потребам і можливостям. Якщо ви часто готуєте поза домом, то ваш ідеальний варіант — ручний соковитискач, якщо вам потрібна висока продуктивність — то горизонтальна, а якщо вам потрібно переробляти різні види продуктів, то найкраще рішення — вертикальна шнекова соковижималка.