Салат вінегрет − 5 рецептів приготування та історія салату

Салат вінегрет поєднує в собі всі традиції російської кулінарії — велика кількість варених овочів, яскраву кислинку від солоних огірків або квашеної капусти, ситну заправку з рослинної олії. Але не багато хто знає, що страва має зовсім не російське походження. Та не всі знають, як правильно і смачно приготувати цей салат.

Коротка історія вінегрету

Конкретну країну-матір вінегрету встановити так і не вдалося. Імовірно, салат відбувається зі Швеції чи Німеччині. Ще в XIX столітті в Англійській кухонної книзі згадується рецепт шведського салату. Основні складові — варені овочі і оселедець.

Але цей факт не пояснює походження назви. Раніше обов’язковою складовою салату була заправка з оцту. Один з французьких кухарів, помітивши, як до страви з відварних овочів додають специфічну заправку, вигукнув: «Vinaigre?». Зіпсута варіант слова швидко «причепився» до відомого салату, і в перекладі з французької, назву російського салату означає просто «оцет».

Дивіться також:  Салат з куркою і болгарським перцем – 6 рецептів приготування

Існує інша, досить кумедна історія салату вінегрет. Коли Катерині II дали випробувати дивовижний салат з варених овочів, цариця одразу ж відставила тарілку зі словами: «Фі! Не грето». Дійсно, приготовані овочі російській короні подавали тільки в гарячому вигляді. Але, незважаючи на це, страва прижилася в Росії, і з тих пір зветься вінегретом.

Сторінки: 1 2 3 4 5 6 7 8