Шашлик з курки + Рецепт маринаду для шашлику

Шашлик з курки зараз дуже поширений. Я думаю що це пов’язано не тільки з ціною на інші види м’яса, але і з тим, що він дійсно дуже смачний, особливо якщо його правильно приготувати.

Я вже публікував статті про шашлик зі свинини. Або наприклад рецепт шашлику з свинини. Навіть шашлик в духовці. Але видів шашлику і способів приготування дуже багато. Тому зрідка я буду публікувати статті про шашликах різних видів.

Різні види шашлику готували ще з незапам’ятних часів. За фільмами можна зрозуміти, що першим м’ясом служили мамонти. Зазирнути глибше не вистачає фантазії. Ну як уявити якогось динозавра або подібного роду живність, з якої можна зробити шашлик.

А ось вепра на рожні в старовинному замку уявити можна. Бо знаємо з фільмів. Ну а пізніше у нас, в Росії багатим боярам подавали «верченых» зайців, качок, курей. Це ми теж за фільмами знаємо. Рвали на куски і їли руками.

Це було так апетитно, що в дитинстві я мріяв з’їсти цілу баранячу ногу і обов’язково рвати її зубами. До речі дорослим я виконав цю мрію.

Ну а в наш час всі їдять культурно. Тому на шашлик ріжуть м’ясо невеликими шматками. На пару укусів, якщо це в лісі. Де вилки в основному не вживаються.

Ну ось так ми і дійшли до курей.

Покроковий рецепт маринаду для шашлику + шашлик з курки покроково з фото

Цей маринад, який ви зараз побачите, я вважаю одним з кращих для курки. Та й для свинини він підходить. Подивіться. Приготуйте. Пальчики оближіть.

Меню:

  1. Шашлик і маринад для шашлику з курки
  2. Відео — Шашлик з маринаду з кетчупом і масла з курки
  1. Шашлик з курки і рецепт маринаду для нього

Інгредієнти:

  • Курячі стегна — 2 кг.
  • Дрібна сіль — 2 ч. л. з гіркою
  • Вода — 100 мл
  • Біле вино — 150 мл
  • Гілочки свіжого базиліка — 4-5 шт.
  • Ріпчаста цибуля — 3 головки

Приготування:

1. У кожного з курячих стегенець відрізаємо задню частину (попку) і зайвий жир. Весь жир зрізати не треба. При смаженні він стане в нагоді.

2. Ріпчасту цибулю нарізаємо на кубики, чим менше, тим краще.

3. Цибулю кладемо в каструлю, в якій будемо маринувати стегенця і додаємо сіль. Якщо з гіркою 2 ложки без гірки три. Тобто на 1 кг. стегенець, 1 чайну ложку солі з гіркою. Цибулю з сіллю при перемішуванні сильно стискаємо руками, щоб вона дала сік.

Дивіться також:  Шашлик з баранини. Що додати до шашлик для помякшення мяса

4. Дрібно нарізаємо гілочки базиліка, щоб вони дали сік. І якщо цибульний сік нам потрібен, щоб размягчил м’ясо, то сік базиліка, для аромату.

5. Порізаний базилік відправляємо до цибулі.

6. Частина обрізаних від надлишків і вимитих стегенець відправляємо до цибулі в каструлю. Добре перемішуємо з цибулею і базиліком і додаємо наступну порцію, поки каструля не стане повною або поки не закінчаться стегенця.

7. Це робимо для зручності, щоб все добре перемішалося. Викладаємо в каструлю останні стегенця і ще раз все добре перемішуємо.

8. У великий келих наливають 100 г. води, додаємо 150 р. білого столового вина

і заливаємо цією сумішшю стегенця.

9. Знову все дуже добре перемішуємо тепер вже з вином. Притискаємо стегенця так, щоб вони всі виявилися залиті рідиною.

10. Все наше м’ясо залито, готове маринуватися. Закриваємо кришкою і залишаємо на 1,5-2 години, при кімнатній температурі. Ну а якщо тепло, можна й на вулиці.

Починаємо смажити шашлик

11. Поки м’ясо маринується розпалюємо вогонь. Спочатку кладемо дрібні гілочки,

а потім все крупніше і крупніше. Нам потрібні хороші вугілля.

12. Як тільки ми спалили вугілля стільки, скільки нам треба, починаємо викладати стегенця на решітку. Стегенця стряхиваем від цибулі, інакше цибуля буде пригорати і по одному укладаємо. Близько одне до одного класти не треба, щоб вони добре прожарювалася.

13. Закриваємо ґрати та розміщуємо її на мангал над вугіллям. Відстань від вугілля до решітки з м’ясом має бути 18-20 див. Спочатку стегенця кладемо шкіркою вгору і обсмажуємо 1,5-2 хвилини в цьому положенні.

14. Обсмаживши стегенця з одного боку, перевертаємо і обсмажуємо з боку шкірки, але вже протягом 2-3 хвилин.

15. Пройшло 3 хвилини знову перевертаємо. Шкірка трохи підгоріла, не звертайте уваги. Ми її все одно при їжі будемо знімати.

16. Не забувайте зрідка перевертати, ворушити вугілля в мангалі. Продовжуємо смажити стегенця, періодично перевертаючи.

17. У загальній складності на обжарку стегенець до готовності, пройшло 25-27 хвилин. Пробуйте на готовність протикаючи ножем. Ніж повинен вільно входити. М’ясо повинно бути м’яке. Шкурка вийде сильно засмаженою. З сильним коричневим кольором.

Подаємо на стіл. Кожен легко знімає шкірку.

Подивіться яке соковите, абсолютно просмажене м’ясо у нас вийшло.

Ставте на стіл овочі, зелень, ну і ще самі знаєте що…

Приємного апетиту!

  1. Відео — Шашлик з курки

Приємного апетиту!