Сирна ватрушка: 5 смачних варіантів страви

Сирна ватрушка — національне борошняне здобний виріб старослов’янської та російської кухні. Ватрушки печуть, як правило, з безопарного дріжджового тіста. Ватрушки зазвичай печуть з сиром, рідше — з варенням або повидлом.

Історія ватрушок

Найбільш шанованим продуктом харчування у слов’янських народів, безумовно, був сир. У раціоні харчування він займав лідируюче положення в порівнянні з іншою їжею. Однак тривалого зберігання, як відомо, сир не підлягав, цей момент враховували домашні куховарки і намагалися його з-за всіх сил куди-небудь застосувати. Борошно також була в надлишку, правда, зберігалася вона багато разів краще. Виходить, що борошно й сир в достатку, і як результат — пиріжки з сиром. Мабуть, саме так з’явилися відкриті ватрушки з сиром.

Дивіться також:  Швидкий пиріг до чаю ― Пиріг з варенням на швидку руку

У слов’ян слово ватра (від якого сталася ватрушка), означало не інакше, як «вогонь» або «осередок». А адже і, правда, якщо подивитися на рум’яну ватрушечку, трохи пофантазувавши, — нагадує сонечко, особливо велика порожня, королевська ватрушка з сиром, якій наситити вдавалося відразу всю дітвору. Сучасні господині частіше вибирають рецепти, де готова випічка має невеликий розмір — це більш зручно. Пропонуємо поринути в російську кухню і приготувати зручні солодкі ватрушки, які неодмінно сподобаються не тільки вашої дітлахам, якщо така є, звичайно, але і всім іншим членам родини.

Сторінки: 1 2 3 4 5 6 7 8