Варення з абрикосів. 2 рецепта абрикосового варення з горішками

З абрикосів варять безліч видів варення, джеми, повидло, компоти. Я теж вже варив і публікував на сайті абрикосове варення без кісточок, а також згадане з дитинства абрикосове варення з кісточкою.

Зараз я дам вам рецепти варення з горішками (або ядерцями) з абрикоса. Таке безвідходне варення варили наші бабусі.

Все — таки в дитинстві у людини інші смакові рецептори. Так все смачно, що пам’ятається все життя. А тут зараз забуваєш, що їв на обід. Але спогади хоч і нездійсненні, але все-таки хороші, вони розпалюють наш смак і хочеться обов’язково спробувати те, що ти згадав.

Ну і давайте спробуємо.

Покрокові рецепти простого і смачного абрикосового варення на зиму

Обидва рецепта прості, ароматні і смачні. Єдина складність у їх виконанні, це діставати горішки з кісточок. Це не складно і не важко, але нуднувато. Але я думаю, що ми подолаємо всі труднощі.

Меню:

  1. Рецепт варення з цілих абрикосів з горішками
  2. Абрикосове варення часточками з горішками
  3. Відео — Абрикосове варення з волоськими горіхами

1. Рецепт абрикосового варення з цілих абрикосів з горішками

Інгредієнти:

  • Абрикоси
  • Горішки будь-які
  • 1 склянку (250 р.) води — на 1 кг. цукру

Приготування:

1. Варення можна варити з будь-яких абрикосів, тільки деякі розварюються, а деякі ні. Для варення з цілих абрикосів беріть довгасті абрикоси. Круглі годяться для джемів.

2. Можна взяти довгасті червонощокі абрикоси. Тоді варення вийде темне.

3. Або ж теж довгасті, неправильної форми білі абрикоси. Ось з таких виходить виключне варення. Янтарне, дуже смачне.

4. Звільняємо абрикоси від кісточок. Беремо довгу дерев’яну паличку, дуже підходять палички для їжі, якими користуються в Азії, встромляємо з боку плодоніжки

і видавлюємо кісточку. Абрикос залишається цілим, з малим розрізом від кісточки.

Намагайтеся брати трохи недостиглі плоди, вони менше розваляться. Беріть кислі сорти. Вони можуть бути іншого кольору. Але варення з плодів з кислинкою виходить дуже смачне.

5. Кісточки з абрикосів раздавливаем спеціальними щипцями або акуратно розбиваємо молотком, щоб не пошкодити ядерця і очищаємо ядерця від темної шкірки.

6. Ядерця виходять красивими, білявими. Вкладаємо ці абрикосові горішки (ядерця) в розріз абрикосів, з яких видалили кісточки. Круглі кісточки нам не підходять. Нам потрібні подовжені.

Якщо вам ліньки діставати і чистити ядерця або ви їх не любите, купіть горішки мигдалю, опустіть їх в гарячу воду, також зніміть шкірку і начиніть абрикоси.

Можна варити варення зовсім без горішків. Можна абрикоси розрізати на половинки, але у нас з вами мова йде про варення з цілих абрикосів. Тому начиняйте плоди і рухаємося далі.

7. Висипаємо цукор в каструлю і доливаємо до нього 1 склянку води. Ставимо на маленький вогонь і варимо до повної готовності, сироп. Цукор повинен розчинитися. Маса повинна стати однорідною. Не забувайте постійно помішувати.

8. Сироп готовий. Знімаємо з нього пінку і викладаємо в нього абрикоси. Залишаємо стояти до повного охолодження. Це може зайняти 3-4 години. Найкраще зварили сироп ввечері, опустили в нього абрикоси і залишайте до ранку.

Продовжуємо варити сироп і абрикоси

9. Вранці бачимо, що сироп став трохи рідині, а абрикоси надулися , погладшали. Абрикоси виймаємо шумівкою з сиропу і перекладаємо в інший посуд. Можна злити сироп через друшляк. Дивіться, що вам зручніше.

10. Сироп ставимо на середній вогонь і продовжуємо варити. Варити будемо до тих пір, поки не з’явиться піна. Цю піну знімаємо.

11. Абрикоси акуратно, по перше щоб не пом’яти, а по друге щоб не обпектися, бо дуже гарячий сироп, викладаємо в чистий, світлий сироп. Не пересипайте з іншого посуду в сироп відразу всі плоди, це дуже небезпечно. Краще перекладайте ложкою по 1-2 штуки.

12. Переклали абрикоси в сироп і знову відставляємо до повного охолодження. Влітку охолодження відбувається довго. Зрідка підходите до варення і легенько потряхивайте каструлю, щоб верхні плоди не обсохнули і їх теж залило сиропом.

13. Знову повторюємо процедуру. Виймаємо плоди з сиропу і перекладаємо в інший посуд. Вам в цей час плоди здадуться непоказними, як ніби пом’яті, не переживайте. Давайте дочекаємося кінця процесу.

Дивіться також:  Баклажани на зиму – 5 оригінальних рецептів заготовки

14. Ще раз ставимо сироп і доводимо до кипіння. Опускаємо в нього наші зморщені абрикоси і через пару годин ви побачите, абрикоси змінили колір, стали гладкі, красиві, набряклі, прозорі. Загалом суцільна краса і чудовий колір.

15. Перевіряємо готовність варення. Сироп повинен бути густою, як молодий мед. Він також як і мед повинен стікати з ложки.

16. Даємо варенню охолонути і розливаємо в стерилізовані банки і закриваємо стерилізованими кришками.

Наше варення з абрикосів повністю готове на зиму.

Банки ставимо на зберігання, (намагайтеся, щоб на варення не падало світло, тоді вона збереже свій бурштиновий колір) і іноді поглядаємо за ними, все в порядку. А іноді дістаємо і п’ємо з смачним прозорим варенням з абрикосовими горішками, чай.

Приємного чаювання!

  1. Варення з абрикосів часточками з абрикосовими горішками

Інгредієнти:

  • Абрикоси
  • Цукор
  • На 1 кг абрикосів, 1 кг. цукру

Приготування:

1. Ми зараз будемо варити золотисте абрикосове варення з цілими половинками. Для цього необхідні в першу чергу абрикоси, які треба помити і нарізати на половинки. Абрикоси беріть трохи не доспелые.

2. Половинки плодів укладаємо одну впритул до іншої в таз.

3. Посипаємо половинки цукром. Треба заповнити кожну половинку, ну окремо ми заповнювати не будемо, а посипаючи цукром так, щоб всі половинки були засипані цукром.

4. Повністю засипаємо перший шар половинок абрикосів і укладаємо зверху наступний шар половинок. Не робіть занадто багато шарів, інакше половинки можуть поламатися. Все таки цукор важкий.

5. Верхній шар засипаємо цукром повністю. Як написано в інгредієнтах використовуйте 1 кг. цукру на 1 кг абрикосів. Але якщо ви дуже любите солодке варення, можете використовувати трохи більше.

6. При розрізуванні абрикосів у нас залишилися кісточки. Кісточки треба розбити, розтрощити. Загалом треба з кісточок дістати горішки і очистити їх від верхньої темної шкірки. Ми будемо їх використовувати в варення. Варення буде більш ароматним, та й самі горішки будуть дуже смачні.

7. Залишаємо абрикоси на 8-10 годин або на ніч, щоб вони пустили сік.

8. Через 6 годин у нас вже повний таз соку. У вас це може зайняти більше часу. Ми робили вранці, тому встигнемо сьогодні ще і поварити. Ну а ви не переживайте якщо робили на ніч. Варення також пустить сік і все буде добре. Додаємо в варення горішки з абрикосових кісточок і ставимо варитися.

9. Чесно кажучи я не зважував скільки горішків ми поклали. Думаю приблизно 100 грам на 1 кілограм абрикосів. Загалом дивіться самі, що вам подобається, більше горішків або менше.

Починаємо варити варення

10. Ставимо таз на вогонь трохи менше середнього і доводимо до кипіння. Як тільки варення закипить, знімаємо піну, якщо вона у вас є і вимикаємо плиту. Відставляємо варення в бік і даємо йому повністю охолонути. Це займе приблизно 4-6 годин або знову ж, залиште на ніч.

11. Другий раз ми робимо теж саме. Ставимо на вогонь, доводимо до кипіння, знімаємо піну і відставляємо в сторону остигати.

12. Самі розподіляйте час, коли варити, коли остигати. Найголовніше, варення повинно охолонути повністю.

13. Третій раз ставимо варення на вогонь менше середнього, доводимо до кипіння, знімаємо піну, зменшуємо вогонь до мінімального і варимо ще 15-20 хвилин, але не більше.

Коли варите, не забувайте помішувати. Але робіть це дуже акуратно, щоб не розламати плоди. Коли тільки поставили на вогонь, через короткий час, перемішайте довгою ложкою на дні. Там може скупчитися трохи густого осаду. Не лякайтеся. Це цукор.

14. Знімаємо варення і закочує в стерилізовані банки. Якщо у вас є льох, можна закрити поліетиленовими кришками, але краще закатати. Варення з абрикосів дуже примхлива. При неправильному приготуванні або погано закритих банках воно може зверху запліснявіти.

Але так як ви слідували уважно всіх кроків в рецепті, все у вас буде добре. Варення у нас вийшло чудове, з цілими половинками. Смачне. Ну просто краса.

Взимку ви можете вийняти з варення половинки плодів і спекти з ними творожник або просто пиріг, а компот потім вип’єте. Це теж ну дуже смачно.

Приємного чаювання і апетиту!