Варення з абрикосів. Рецепти абрикосового варення з кісточками

Рецепти абрикосового варення з кісточками як то мало відомі. З дитинства пам’ятаю, ми з друзями уплітаючи за обидві щоки абрикосове варення без кісточок, обговорювали, що абрикоси з кісточками варити не можна, тому що в кісточках є синильна кислота і можна від неї померти. Хоча самі ядерця від кісточок абрикосів дуже любили.

З тих пір пройшло багато років, але ось це спогад дитинства, ймовірно, все не давало мені зайнятися таким варенням. Але подумавши, я зрозумів, що не знаю нікого, хто отруївся б варенням з кісточками. Подавився да, знаю, а отруївся, не знаю.

Я подивився свої записи, старі книги рецептів, записи дружини. Ну і звичайно подивився в інтернеті. Виявляється, що Рецепти абрикосового варення з кісточками, практично відсутні. У більшості випадків кісточками називають кісточок ядерця.

Але так як від такої заміни варення не виходить гірше, я вирішив опублікувати для вас один рецепт дійсно варення з кісточками і ще з ядерцями і горіхами.

Рецепти абрикосового варення з кісточками з цілих абрикосів, ядерцями і королівський рецепт

Варіть не бійтеся. Це не дуже складно. Звичайно потрібно час, але не так вже й багато, закип’ятив, що займає не багато часу і поставив остигати. День вільний. На другий день закип’ятив за півгодини або трохи більше і знову відпочивай. Так що все встигнете.

Меню:

 1. Варення з цілих абрикосів з кісточками
 2. Варення з абрикосів з кісточками і ромом, королівський рецепт
 3. Відео — Абрикосове варення з кісточками
 4. Відео — Абрикосове варення з кісточками
 1. Варення з цілих абрикосів з кісточками

Інгредієнти:

 • Абрикоси — 600 р.
 • Цукор — 800 р.
 • Вода — 250 мл
Дивіться також:  Маринована капуста швидкого приготування

Приготування:

1. Абрикоси помили і дерев’яною зубочисткою робимо неглибокі проколи у кількох місцях, на кожному абрикосі.

2. Поки будемо проколювати абрикоси, давайте приготуємо сироп. У каструлю наливаємо воду, ставимо на плиту на середній вогонь і висипаємо туди цукор, перемішуємо і чекаємо коли цукор розчиниться. В цей час проколюємо залишилися абрикоси. Не забувайте періодично помішувати воду з цукром.

3. Сироп закипів, цукор розчинився. Виливаємо сироп у абрикоси.

4. Даємо постояти, щоб охолов і ставимо в холодильник на добу.

5. Добу пройшли дістаємо сироп. Подивіться який густий він у нас вийшов. Виймаємо всі абрикоси з сиропу, струшуючи тягнеться сироп назад в каструлю, в окремий посуд.

6. Абрикоси відставляємо в сторону, а сироп знову ставимо на плиту і чекаємо, коли закипить. Помішуйте. Абрикоси перекладаємо в каструлю, в якій вони були з сиропом і звідки ми їх вийняли. Сироп тим часом закипів і ми знову заливаємо киплячим сиропом абрикоси. І знову залишаємо на добу в холоді.

7. Абрикоси простояли ще добу, дістаємо і ставимо каструлю з ними на вогонь. В цей раз абрикоси не виймаємо. Варимо абрикоси до прозорості. Не забуваючи періодично помішувати.

8. Варили ми 50 хвилин і крім помішування, час від часу каструлю похитуючи, злегка потряхивали. Абрикоси стали прозорими, злегка надулися.

9. Прибираємо при необхідності пінку і відставляємо абрикоси, даємо охолонути.

10. Варення охололо. Подивіться як тягнеться сироп за абрикосом. Варення стало як молодий мед. Насичене, смачне.

11. Варення з абрикос з кісточкою готово. Спочатку накладаємо в вазочку і пробуємо.

Вийшло у нас на виході — 760 мл Якщо що — небудь залишиться після проби, закочуйте в банки як зазвичай.

Дивіться також:  Салати з баклажанів на зиму прості і смачні

Приємного апетиту!

 1. Варення з абрикосів з кісточками і ромом, королівський рецепт

Інгредієнти:

 • Нарізані абрикоси навпіл без кісточок — 2 кг.
 • Цукор — 1 кг
 • Вода — 0,5 літра
 • Серцевинки кісточок абрикосів — 150 р.
 • Паличка кориці
 • Темний ром або лікер амаретто — 100 мл , щоб облагородити сироп.

Приготування:

1. Абрикоси треба брати великі, гарні. Все-таки королівський рецепт.

2. У воду висипаємо весь цукор і вливаємо амаретто. (У нас виявилося амаретто, але ром теж добре). Розмішуємо дерев’яною лопаткою або ложкою цю суміш і помішуючи доводимо до кипіння.

3. Як тільки сироп закипить, кидаємо туди паличку кориці і абрикосові кісточки. Давайте звикнемо до того, що абрикосових кісточок ядерця, в рецептах часто називають просто абрикосові кісточки, ну а я буду називати просто ядерця.

4. Кидаємо в сироп зірочку бадьяна. Для аромату, краси і смаку. Сироп буде ще більш насичений. Перемішуємо і даємо прокипіти 5 хвилин, постійно помішуючи. Звичайно можна і без нього.

Бадьян – це пряність, яка має чимало назв: китайський, зірчастий, корабельний, сибірський аніс і пр. тропічна Рослина, вічнозелена, є прямим родичем анісу звичайного. Батьківщина-Південно — Східний Китай.

5. Проварили 5 хвилин і даємо сиропу охолонути до кімнатної температури.

6. Сироп охолов і ми його виливаємо до абрикосам, з ядерцями, паличкою кориці і зірочку бадьяна. Все заливаємо і залишаємо на всю ніч. У нас вийшло, варення стояло десь 15 годин.

7. Зранку ставимо варення на самий маленький вогонь і доводимо до кипіння. Помішувати не треба ні в якому разі. Як тільки варення закипить, знімаємо з вогню і залишаємо остигати.

8. На наступний день знову ставимо варення на маленький вогонь і доводимо до кипіння. Як тільки закипить, знову знімаємо з плити і даємо охолонути.

Дивіться також:  Аджика на зиму ― кращі рецепти гострої закуски і взимку, і влітку

9. І нарешті на третій день, ставимо варення на вогонь, доводимо до кипіння, видаляємо паличку кориці і бадьян і відразу ж розливаємо в банки. Банки і кришки повинні бути простерилізовані. Будьте акуратні при розливі варення. Не обожгитесь!

Ну ось і все. Варення готове наше. Вийшло його близько 2-х літрів. Варили ми його 3 дні.

Варення вийшло духмяним, запашним, смачним. Воістину королівським.

Ставте банки на зберігання на зиму, а самі сідайте за стіл і насолоджуйтеся.

Приємного чаювання і апетиту!

 1. Відео — Рецепт абрикосового варення з кісточками

 2. Відео — Абрикосове варення з кісточками

Я показав вам рецепти абрикосового варення з кісточками. Пишіть вашу думку в коментарях. Пишіть ваші побажання. Ваша думка для нас дуже потрібно

Приємного апетиту!