Картопляні оладки – швидкий і ситний перекус

Деруни — тонкі картопляні оладки з хрусткою золотистою скоринкою, одне з найпопулярніших страв білоруської кухні. Своє ім’я картопляні оладки запозичили з староруської мови: в класичному рецепті картоплю для тіста «деруть» (труть) на дрібній тертці. Вперше вони були приведені в якості ситної і смачної гарячої закуски в кухарської книги Яна Шитлера, в 1830 році.

З тих пір пройшло багато часу і апетитні картопляні оладки завоювали любов і визнання тисячі шанувальників по всьому світу. Деруни можна зустріти в російської, української, єврейської, німецької, східноєвропейської кухнях, але під іншими назвами. Наприклад, в Україні їх величають дерунами, в деяких регіонах Росії — какорками; у Польщі — тартюхами, в Ізраїлі — латкесами.

Дивіться також:  Найсмачніші котлети з індички - 13 рецептів!

Рецепти приготування

Варіантів приготування дерунів безліч. Подають їх до столу гарячими та рум’яними, зі сметаною, шкварками, олією, протертими лісовими ягодами, мачанкою (традиційним білоруським соусом). Основу всіх рецептів становить перетерта сира картопля: найкраще для дерунів підходять сорти картоплі з високим вмістом крохмалю.

Додатковими інгредієнтами можуть виступати яйця, цибуля, часник, зелень, чорний перець, гриби, сир, борошно. Смажать деруни і з сиром, м’ясним або рибним фаршем, печінкою, беконом, домашніми ковбасками, гарбузом — начинка залежить від винахідливості кулінара. Нижче надаємо вам кілька смачних рецептів.

Сторінки: 1 2 3 4 5 6 7