Кава фраппе (coffee frappe): що це таке, 6 рецептів приготування в домашніх умовах

Серед звичних сучасному споживачеві варіацій найзнаменитішого в світі напою кави фраппе займає окрему нішу. Незвичайний спосіб приготування, ефектна подача, сотні унікальних смаків за рахунок гармонійного поєднання з широким спектром добавок, ідеальне угамування спраги в літню спеку, бадьорить і освіжає ефекти – все це сприяє зростанню числа його прихильників у всіх куточках світу.

Що таке кава «Фраппе»

Це слово перекладається з французької як «бити, вдаряти» і має на увазі оригінальний спосіб подачі алкогольних напоїв в спеціальному «старомодному» стакані, який вщерть наповнений дрібним льодом.

Вільне трактування, популярна в непрофесійних колах, під словом frappe розуміє будь-який напій, в основі якого замість води застосовується подрібнена крижана крихта. Бариста ж на питання «Що це таке – кави фраппе?» відповість, що це холодний кавовий напій, покритий молочної білою піною, приготований шляхом змішування в шейкері еспресо або доппіо, молока і кубиків льоду.

Дивіться також:  Як зробити гоголь-моголь – 8 смачних рецептів напою

Рідко вдається з точністю до року сказати, коли світ побачив певну страву або напій. Coffee frappe в цьому плані пощастило: достеменно відомо, що приготований вперше він був у вересні 1957 року в рамках Thessaloniki International Trade Fair.

Дімітріос Вакондиос – житель Греції, а за сумісництвом представник всесвітньо відомого бренду Nestle, захотівши приготувати собі чашку розчинної кави, ніде не зміг розжитися окропом. Замість нього (ймовірно, в якості жарту) чоловікові запропонували лід. Винахідливий грек вирішив випробувати удачу: залив кавовий порошок молоком, засипав льодом і збив в шейкері. Результат перевершив всі найсміливіші очікування, отриманий напій виявився цінною знахідкою в виснажливої спеки південного клімату. Вдалий експеримент Дімітріоса вже незабаром знайшов сотні і тисячі послідовників у всьому світі.

Сьогодні ніжний, незабутній смак frappe з приємною легкою гіркуватістю і м’якою, рясною піною, з успіхом розбив стереотип, що смачна кава – виключно гарячий.

Сторінки: 1 2 3 4 5 6