Пшоняна каша: 4 смачних рецепта

Щоб вийшла смачна пшоняна каша, рецепт приготування цієї страви вимагає дотримання декількох простих правил. Отже, як приготувати пшоняну кашу смачно і правильно?

Рецепти приготування

Щоб сфабрикувати справжню смачну пшоняну кашку, треба дотримуватися кількох елементарних правил. На якість приготованої страви впливають і підбір крупи, і її початкова обробка, і спосіб приготування кашки.

Пшоно (тобто просяна крупа) може щось сказати про смак майбутньої кашки. Більш темна «пшонка» — це пшоно-дранец, цілісні зерна, звільнені виключно від квіткових плівок. У подібній крупи злегка гіркуватий смак, вона довше вариться і важче засвоюється організмом. А ось пшоно, шліфоване не в приклад краще засвоюється, швидше готується, та й смак у нього найбільш м’який. Є також пшоно подрібнене — роздроблені ядерця, які готуються дуже швидко. Кашка з них виходить виключно в’язкою.

Перш ніж підходити до готування, пшінки потрібно «підготувати». Для початку слід крупу перебрати, після цього вимити 6-7 разів, поки вода не стане прозорою. Навіщо це потрібно? Справа в тому, що пшоно частенько буває дуже забруднене. Треба полоскати його до того часу, поки рідка середовище не стане безбарвною. Останній раз бажано мити в гарячій воді, для того, щоб зерна трохи отпарились.

Дивіться також:  Страва з риби з гарніром з рису і овочами. Рецепт з фото

Пшоно варять у великій кількості води до напівготовності. Залишки вологи зливають. А потім підливають молока і варять на повільному вогні, поки пшоно зовсім не розвариться. Потрібно зауважити, що чим більше молока, тим довше вариться пшоно, а чим довше воно вариться, тим каша виходить смачніше. Нерідко вже приготовлену кашу «підкислюють», додаючи в неї трохи кислого молока або сиру — так смак каші робиться більш тонким. Пшоняну кашку можна зробити з фруктами та сухофруктами. Особливо смачна вона з гарбузом або чорносливом.

Сторінки: 1 2 3 4 5 6