Рагу з овочів – 9 різноманітних рецептів з фото і відео

Рагу з овочів — одне з найбільш корисних і простих у приготуванні страв. Влітку його готують з сезонних овочів, взимку — з капустою, картоплею, замороженої овочевої сумішшю. Рагу з овочів обов’язково присутня в меню вегетаріанців, його багато роблять в пост. Однак при бажанні його можна зробити з м’ясом, тоді воно стане більш ситним. Так що досвідчені господині добре знають, як приготувати овочеве рагу з різного виду овочів, і мають в запасі кілька рецептів цього універсального страви. При цьому вони продовжують збирати нові рецепти овочевого рагу, так як варіантів його приготування існує величезна кількість.

Особливості та нюанси приготування

З першого погляду може здатися, що приготувати овочеве рагу зовсім просто: порізати овочі, скласти в каструлю, згасити. Насправді процес цей складніший і має кілька тонкощів. Якщо їх не знати, готове блюдо буде мати непривабливий вигляд, хоч і залишиться смачним.

  • Всі овочі мають свою структуру, тому для доведення їх до готовності потрібно різний час. З цієї причини не рекомендується складати всі овочі в каструлю або казан відразу. Адже в цьому випадку одні з них переваряться, інші, навпаки, залишаться полусырыми. Дотримання черговості закладки продуктів — одне з головних правил приготування смачного овочевого рагу.
  • Якщо продукти перед гасінням обсмажити, вони будуть смачніше, але калорійність готового страви від цього зросте. Якщо ви прийняли рішення обсмажувати продукти, то найкраще кожен з них окремо посмажити, тільки після цього з’єднати.
  • Красивим овочеве рагу виходить, якщо шматочки овочів в них мають приблизно однакову форму і приблизно рівні за розміром. При цьому нарізати овочі рекомендують дрібно, хоча зовсім дрібними шматочки робити теж не варто.
  • Часто до складу овочевого рагу входять баклажани. Ці овочі містять шкідливе речовина, що надає їм гіркоту, тому потребують попередньої підготовки. Вона полягає в вимочуванні баклажанів в солоній воді. Для цього 10 г солі розчиняють в літрі води. Можна просто баклажани розрізати навпіл, посолити, а через час промити — ефект буде той самий: сіль витягне соланін, пзм цьому баклажани стануть смачними і безпечними.
  • Якщо ви робите рагу з м’ясом, то першим готуйте саме його, так як для доведення м’яса до потрібної кондиції потрібно набагато більше часу, ніж для гасіння овочів.
  • Для додання овочевого рагу додаткового смаку і спокусливого аромату можна використовувати спеції, прянощі, свіжу зелень, томатну пасту. У тих випадках, коли до складу страви входять свіжі помідори, томатну пасту зазвичай не додають.
Дивіться також:  Ніжні печінкові котлети за 30 хвилин - смачніше не буває!

Сторінки: 1 2 3 4 5 6 7 8