Самса рецепт приготування. Як приготувати східну смачну випічку

Самса — середньоазіатську блюдо, яке готується в тандирі. В якості начинки використовують в основному баранину і яловичину, рідше — курку. До м’яса обов’язково додають ріпчасту цибулю. Самсу традиційно випікають в тандирі або духовці.

Як правило, самсу готують з листкового тіста. Однак у деяких областях Середньої Азії для цієї випічки прийнято використовувати просте тісто, замішане на борошні і воді. У цьому разі вироби обов’язково змащують великою кількістю жиру. Приготувати східну випічку можна і самостійно. У такої страви, як самса рецепт приготування в домашніх умовах досить простий.

Коротка історія походження страви

Достеменно невідома історія створення цієї випічки. Очевидно лише, що це блюдо азіатської кухні, популярне в Узбекистані, Таджикистані, Туркменістані та інших країнах. На місцевих вуличках на кожному куті можна побачити торговців, що пропонують гарячу ароматну самсу.

Достеменно невідома історія створення цієї випічки. Очевидно лише, що це блюдо азіатської кухні

Існує легенда, згідно з якою таке ласощі придумав убитий горем джигіт, якого дівчина випала з вікна вежі і розбилася. Красуню звали Самса. Дівчина так поспішала на зустріч до свого коханого, що вирішила не користуватися сходами, і вистрибнула з вікна, сподіваючись, що любов дасть їй крила. Самса була настільки красива навіть після смерті, що її натхнений наречений придумав таке смачне блюдо з однойменною назвою.

Дивіться також:  Рецепт піци зі шпинатом в домашніх умовах в духовці

Безумовно, це всього лише казка. Однак вона доводить, що це блюдо шановане й улюблене мешканцями Середньої Азії з давніх часів.

Унікальність кулінарного винаходу полягає в його характерних рисах, приготуванні тіста, розмаїття начинок зі специфічними спеціями країни, в якій виробляють продукт. Кулінари сперечаються про правильність використання інгредієнтів, яке саме вважається справжнім тестом для самси, в яких печах потрібно випікати її.

Одне безперечно — це використання в начинці великої кількості цибулі, рубленого м’яса або овочів, приправ, курдючного жиру. Склад для начинок кришать ножем, а не перемелюють на м’ясорубці. Тісто використовують тільки на прісній основі, виключають здобу, найкращим прикладом є пиріжки з листкового.

В якості факультативних добавок служить застосування овочів, коренеплодів:

  • картоплі;
  • гарбуза;
  • сочевиці;
  • гороху та інших бобових.

Використання жирів з курдюка в помірних кількостях не вважається шкідливим для організму. В Азіатських країнах вживають баранину споконвіку і люди не страждають від холестерину.

Сторінки: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13