Шарлотка на сметані: 7 рецептів досконалості

Шарлотка — традиційний пиріг французької кухні, який робиться зі свіжого білого хліба, заварного крему і лікеру. Але в нашій країні назва «шарлотка» носять яблучні бісквітні тістечка, в яких з легкістю можна використовувати будь-які інші фрукти: груші, сливи і банани. Сьогодні ми розповімо вам, як спекти смачну шарлотку на сметані. Вона виходить неймовірно повітряної і напрочуд легкою.

Рецепти приготування

Часто творцем шарлотки називають французького кухаря Марі Антуана Карема, який жив у кінці XVIII на початку XIX століття, він був одним із засновників кулінарії нового часу, «високої кухні», його називали «кухар королів і король кухарів». Але він модифікував шарлотку, створивши її новий вигляд, який тепер називається Charlotte Russe.

Дивіться також:  Оладки на майонезі - готуємо смачно і швидко

Як це було: кажуть, що Антуан Карем модифікував шарлотку в 1802 році, виклавши форму не хлібом, а печиво Савоярді («Дамські пальчики»), заповнивши середину баварським кремом з желатином. Така шарлотка була холодним десертом і називалася «Paris charlotte». Але в 1814 році в Париж на правах переможця увійшов Російський цар Олександр I, для якого Карем приготував свій десерт. З тих пір цей пиріг відомий у всьому світі як «Charlotte Russe». Нижче наведено сучасні рецепти шарлотки, які може приготувати кожен, навіть не будучи «кухарем королів».

Сторінки: 1 2 3 4 5 6 7 8 9