Сир для грецького салату: який краще додавати, чим можна замінити

На перший погляд, приготувати Horiatiki – популярний у всьому світі кулінарний шедевр, який ми називаємо грецьким салатом, неймовірно легко. Але за оманливою простотою страви криється чимало тонкощів і секретів. Наприклад, чи знаєте ви, напевно, якийсь сир для грецького салату самий підходящий, які спеції в ньому доречні, потрібно строго слідувати рецептурою, або все ж припустимі експерименти? Спробуємо розібратися.

Історія страви

Оригінальна назва знаменитого страви перекладається з грецької досить просто – «сільський салат», що, по суті, відображає элементарность продуктового набору, необхідного для його приготування.

Нехитра та історія створення страви, що має три варіації:

  • За одним з припущень воно побачило світ ще за життя Гомера, а туди увійшли всі продукти, вироблені стародавніми еллінами. Все б нічого, але на ділі томати, які відносяться до основних компонентів салату, були завезені в країну куди пізніше – в далекому 19 столітті.
  • У багатьох цінителів викликає скепсис і красива легенда, за якою блюдо випадково винайшов емігрант з Америки, який приїхав на батьківщину на весілля до племінника. Він так скучив на чужині за звичним продуктів, що всю дорогу тільки й мріяв знову їх скуштувати. Але ось невдача – хворий зуб порушив всі гастрономічні плани юнака. У відчаї молодий чоловік порубав овочі дрібніші, в надії зробити м’якше, полив оливковою олією, а також присмачив шматком сиру. Отриманий результат порадував, а разом з тим і зацікавив сестру юнаки, яка, оцінивши страву на відмінно, на наступний день частувала їм добру сотню гостей на весіллі. Як бачимо, салат припав до душі грекам.
  • Раціональним дослідникам, позбавленим частки романтизму, страва бачиться вигадкою хитрих власників грецьких таверн. У надії заробити побільше грошей з туристів, що заполонили країну в 60-70-ті рр. минулого століття, вони шукали цікаве національне блюдо для меню. Елементарні продукти, швидкість приготування, мінімум робочих рук – такими були основні критерії. Так і з’явилася перша варіація салату – якусь подобу овочевий нарізки, приправленою спеціями та олією. Місцевого колориту їй додавав овечий сир – гордість грецьких умільців. Про нього і поговоримо далі.
Дивіться також:  Салат з куркою і авокадо - 7 простих і смачних рецептів

Сторінки: 1 2 3 4 5 6 7 8