Тар тар з яловичини: 6 неповторних рецептів

Під назвою «тартар» ховається не тільки знаменитий французький соус, але і холодна закуска з сирого м’яса або риби — Tartar de boeuf (м’ясо тартар). Сиру яловичину, а ще краще телятину, подрібнюють у фарш, заправляють яєчним жовтком, додають спеції, цибуля, каперси, корнішони, перемішують і подають до столу.

Історія страви

З цим незвичайним блюдом, яке раніше згадувалося як татарський біфштекс, пов’язана цікава історія. Європейці дізналися про нього завдяки французькому офіцерові Гійому де Боплану, який у середині XVII століття служив найманцем в Україні. Він підгледів у татар, які виступають на боці Речі Посполитої, одну цікаву особливість. Вони вирізали шматки філейної частини конини (товщиною 1-2 см), сильно солили їх з одного боку, щоб відбулося виділення крові, і поміщали їх під сідла своїх коней.

Дивіться також:  Як готувати курячі сердечка - 15 кращих рецептів

Через кілька годин їзди м’ясо діставали, видаляли з’явилася криваву піну, і повторювали ті ж маніпуляції з іншою стороною шматка. Після цього татарський біфштекс був готовий до вживання. У наш час блюдо стало інтернаціональним, роблять його тепер з рубленого м’яса, найчастіше з яловичини.

Тепер треба розібратися, звідки з’явилося таке страхітливе найменування. Сталося це з легкої руки французького короля Людовика IX, який назвав татаро-монголів тартарами — демонами, що прийшли з пекла. Незважаючи на те, що історики стверджують, що таке порівняння використовувалося в побуті вже кілька років, саме королю приписують авторство цієї асоціації.

Сторінки: 1 2 3 4 5 6 7 8