Цибулевий суп – класичний рецепт і не тільки

Цибулевий суп — мабуть, найбільш неоднозначний страва французької кухні. Напевно кожен, хто зустрічав згадка про нього в романах, уявляв собі рідкий бульйон, в якому самотньо плаває варена цибулина, й дивувався — як ЦЕ можна вважати делікатесом. Деякі любителі французької літератури чесно намагалися приготувати суп з одного цибулі, просто зваривши його і навіть перемолу в блендері, і дивувалися ще більше. Вийшло так, що побіжні згадки французького цибульного супу в книгах без докладних описів його смаку і способу приготування надовго викликали недовіру до французької кухні у людей, слабо з нею знайомих.

Історія цибульного супу

Цибулевий суп відомий ще з часів Римської імперії. У той час лук був доступний для звичайного народу, тому саме його використовували для приготування супів.

Рецепт французького цибульного супу, який відомий нам зараз, з’явився у Франції в 17 столітті, і крім цибулі включав в себе інші продукти, але секрет супу полягав у правильній обробці основного інгредієнта. Правильно пасеровану цибулю зробить суп воістину ароматним. Родзинкою цієї страви є те, що, коли цибуля повністю готовий, до нього додають біле вино, яке надає супу аромат і особливий смак.

Дивіться також:  Суп річний, щавлевий. Як приготувати смачний, щавлевий суп з мясом, яйцем і зеленню

Згідно відомої французької легендою цибулевий суп одного разу приготував сам Людовик XV. Король перебував на полюванні і був змушений заночувати в мисливському будиночку. Вночі Людовик XV зголоднів, але крім цибулі, олії та шампанського у всьому будинку король не зміг знайти інших продуктів. На прохання короля всі перераховані інгредієнти були змішані, і саме тоді з’явився перший цибулевий суп по-французьки, приготований самим монархом.

Сторінки: 1 2 3 4 5 6 7 8 9