Як приготувати фалафель: 5 смачних рецептів

Фалафелем називають смажені у фритюрі кульки з бобових, приправлені прянощами. Його вважають арабським стравою, найбільш поширеним в Ізраїлі — там воно навіть стало символом країни. Нижче ви можете знайти матеріали про те, як приготувати фалафель.

Історія страви

Стародавнє блюдо відбувається з Єгипту, тут фалафель готували копти, єгипетські християни, які, дотримуючись Посту, і винайшли пісне блюдо, але дуже оригінальне, смачне і поживне. З часом фалафель поширився майже на всі країни Сходу, а по шляху свого проходження він зазнавав різні зміни у вигляді заміни бобів, додавання різних спецій, і головна зміна — заміна єгипетських бобів фуль медів (дамські боби), які ще до того ж і афродизіаком, на нут. Саме в такому вигляді, з використанням «баранячого гороху», фалафель тепер вважається класичним. Так його і готують в Ізраїлі.

Дивіться також:  Шаурма з куркою - рецепти для приготування в домашніх умовах

Дуже цікава подача цієї страви — у кожній країні вона своя. У Лівані, наприклад, у піту кладуть кульки фалафеля, до них додають м’яту і йогурт, а в Ізраїлі в піту до фалафелю додають хумус, овочі і соус з тхины. У Єгипті ж у піту вам додадуть соус з квасолі фуль. Фалафель в країнах Сходу обожнюють і шанують, його подають в солідних ресторанах і звичайних їдалень, а у вихідні тут прийнято ходити в маленькі ресторанчики хумусси, щоб поспілкуватися всією сім’єю і скуштувати нову порцію ароматного пряного страви з красивою назвою «фалафель».

Сторінки: 1 2 3 4 5 6 7 8 9