Уха зі стерляді – 7 рецептів, як зварити юшку в домашніх умовах і на багатті

Юшку можна назвати яскравим відлунням сільського життя, який досі невпинно просочується в міське свідомість, не даючи жителям «бетонної» світу загрузнути в буденності і сірості. Палким проявом цього є відлуння уха зі стерляді, яка по праву вважається цар-рибою. Саме на основі стерлядки вуха виходить неймовірно насиченою за смаків і ароматів.

Лайфхак, як швидко і просто почистити стерлядь

Риба стерлядь відрізняється жорсткою і грубою шкірою, яка доповнюється гострими шипами, «жучками», тому очистити голими руками її точно не вийде.

Перед початком очищення подбаємо про те, щоб рука не зісковзувала в процесі чищення. Уникнути цього допоможуть бавовняні або гумові рукавички. Але не зайвим буде обробка поверхні риби крупною сіллю. Змивати її варто теплою водою. Сіль видаляє слиз, а, отже, зменшує ризик ковзання руки по рибі.

  • Очищення стерляді починаємо з видалення шипів на спині. Процес піде веселіше, якщо починати зрізати від хвоста.
  • Бічні і черевні «жучки» можна видалити двома способами: зрізавши їх і просто зчистив. Видалення піддаємо і плавники.
  • Далі чистимо рибу від нутрощів.
  • Наступна частина на видалення – визига. Для цієї мети робимо надріз в місці, де тулуб голову переходить. Перерезаем хрящ, намацуємо визигу. Робимо надріз в області хвоста. Чіпляємо визигу в області голови зручним засобом (плоскогубці, пальці, гачок) і витягуємо, намагаючись не порвати.
  • Відрізаємо голову. Але не викидаємо, а очищаємо від зябер.
Дивіться також:  Інгредієнти для солянки і 8 рецептів, як приготувати суп солянку

Зверніть увагу! Всі «відходи» у вигляді голови, плавників і шипів стануть відмінною основою для бульйону. Тому викидати їх ні в якому разі не можна.

Сторінки: 1 2 3 4 5 6 7