Вино з кульбаб. Рецепт приготування домашнього вина

Вино з кульбаб — це якесь здавалося б дивне поєднання слів. Але нічого подібного. Я вже писав майже схоже — варення і кульбаб. Адже і вийшло відмінне варення. Вино також вийде відмінний.

Може його і не порівняти з кращими світовими марками вин, але за користь для здоров’я людини, мабуть краще не знайти. У другому рецепті — Настоянка з кульбаб — ви знайдете багато про те, яку користь для здоров’я приносить кульбаба. Багато чого з цього підходить і для вина.

Як в домашніх умовах зробити вино з кульбаб в цвіту, смачне і дешеве

Вино з кульбаб робиться тільки під час цвітіння кульбаби. Чому і в назві стоїть: як зробити вино з кульбаб в цвіту. Якщо бути ще точнішим, то це вино з квіток кульбаби. Головне його достоїнство, це дешевизна і корисність для здоров’я. Але в добавок до всього, воно ще й смачне.

Меню:

 1. Рецепт приготування домашнього вина з кульбаб
 2. Відео — Настоянка з кульбаб на горілці і спирті
 3. Саморобні винні дріжджі
 1. Вино з кульбаб рецепт

Інгредієнти:

 • Квітки кульбаби — 70-80 штук
 • Вода — 3 літри
 • Цукор — 1050 р. (350 грам на літр квіткового настою)
 • М’ята — 2-3 листочка (необов’язково)
 • Лимон — 1 штука (середній)
 • Домашня закваска на ізюмі, або 50 грам немитого родзинок на літр відвару, або винні дріжджі

Винні дріжджі для вина являють собою масу з ягід, змішану з цукром і перебродившую кілька днів. У цьому випадку виділяється спирт, який буде відповідати за фортецю підсумкового продукту.

Приготування:

1. Кульбаби бажано збирати в першу половину дня, щоб вони були наповнені нектаром і розпустилися, навіть не до кінця.

Дивіться також:  Як приготувати смузі з яблук: 5 кращих рецептів

2. Перше, що нам треба зробити, це відокремити пелюстки квітки від зеленої капсули в якій він кріпиться. Робіть це вручну, це не так довго. Ну якщо не хочете возитися, обрізайте ножицями.

Але врахуйте, якщо ви хочете зробити це ножицями, будьте акуратні. Ви можете відрізати частину зеленої капсули і тоді вино може гірчити. Або ж ви можете обрізати пелюстки високо і коріння пелюсток будуть викинуті. Так що, все-таки, краще обірвати руками.

3. Квітки розділили. Заливаємо пелюстки трьома літрами води. І залишаємо настоятися на добу.

4. Через добу пелюстки у нас все на дні, а вода стала жовтуватою. Тепер треба їх відфільтрувати. Проціджуємо пелюстки у велику банку через звичайну марлю. Пелюстки віджимаємо в банку і викидаємо. Вони нам більше не потрібні.

Попередній етап закінчений

5. Переливаємо відфільтровану рідина у велику ємність, яку можна закривати.

6. Зверніть увагу! Зараз дуже важливий момент. У цю рідину нам треба додати цукор. Всього 1050 грамів. Але треба додавати потроху 3 або краще 4 рази. Зараз ми додамо 450 р. цукру і потім додамо ще 2 рази по 300 р.

7. Додали цукор, розламали або розірвали, якщо свіжі і додали листочки м’яти. З попередньо ретельно помытого зрізуємо цедру лимона прямо в каструлю. Обрізайте цедру акуратно, щоб не потрапляла біла частина, тільки жовтенька скоринка. Біла частина надає гіркоту продукту.

8. Лимон розрізаємо і вичавлюємо повністю в каструлю, для збільшення кислотності вина. Без кислотності вино не вийде хорошим. Додаємо винні дріжджі. Дивіться на пакетику інструкцію. Сухі дріжджі бажано попередньо запарити. Знову ж дивіться інструкцію. У будь-якому випадку води для цього треба небагато.

Дивіться також:  35 смачних безалкогольних коктейлів на Новий рік

9. Ніякі інші дріжджі, наприклад для випічки, не підходять. Після додавання дріжджів, розмішуємо напій, особливо цукор, який накопичився на дні. Треба щоб весь цукор розчинився. Накриваємо кришкою або чим -небудь іншим і ставимо в темне місце, при кімнатній температурі на добу.

Якщо ви в якості активатора замість дріжджів будете користуватися родзинками, процедура наступна: додаємо родзинки 150 р. додаємо Родзинки не митий, щоб не змити присутню зверху на ізюмі дріжджову складову. Розмішуємо, і прибираємо на 2-4 дні, щоб наше сусло заграло.

10. Пройшли добу, вже чути шипіння, значить в суслі почалося бродіння. Не забудьте, якщо у вас родзинки, чекати треба 3-4 дні.

Найголовніший етап — бродіння

11. Проціджуємо наш сік від цедри і м’яти і переливаємо в бродильну ємність. Не забувайте, що бродильну ємність треба заповнювати не повністю залишаючи 1/4 частина для бродіння. На цьому етапі спробуйте на солодкість. Якщо все нормально ставте гідрозатвор чи одягайте рукавички.

Я віддаю перевагу звичайні нестерилизованные медичні рукавички. Вночі ніякого булькотіння, з гідрозатворів весь час булькає. Легко надягти, легко зняти. По ній видно на скільки бурхливо протікає процес бродіння. Легко переносити бутель. Ну і звичайно дешево. Але найголовніше все-таки зручність.

12. Рукавичку надягаємо на шийку ємності, обв’язуємо ниткою по шийці, проколюємо який-небудь палець і механізм готовий. Можна замінити целофановим кульком або повітряною кулькою.

13. Ємність ставимо на бродіння. В темному місці, при кімнатній температурі. Пройшло 5 днів. Дістаємо ємність. В окрему літрову банку насипаємо 300 г. цукру. Пам’ятайте я говорив, що будемо додавати цукор за 3 рази. Спочатку додали 450 р. і зараз ще 300 р.

14. В банку з цукром відливаємо частина нашого сусла, щоб розчинити в ньому цукор і перелити назад в загальну ємність. Цукор розмішали, розчинили, якщо не розчинився за один раз, потім повторіть. Через воронку виливаємо назад в сусло і знову одягаємо рукавичку.

Дивіться також:  Компот із родзинок і кураги: як приготувати вітамінний напій

15. Пройшло ще 5 днів, нам залишилося додати останню порцію цукру. Тут є такий нюанс: при такій кількості цукру, вино вийде напівсолодке і десь 15-16%. Якщо хто не любить таке солодке й міцне вино, зменшити останню дозу цукру в 2, а може бути і в 3 рази.

16. Це звичайно кожен вирішить сам, скільки додавати цукру. Робимо останню заправку цукром, точно так само як і другий раз. Відправляємо наш сусло для остаточного бродіння.

17. Бродіння закінчилося. Вино осветлилось, випав осад. На всі бродіння пішло десь 45 днів.

Завершальний процес

18. Тепер нам треба вино зняти з осаду і перелити відразу в скляну банку. Знімаємо акуратно за типом сифона або дуже обережно зливаємо. При цьому бажано ще користуватися марлевим фільтром.

19. У нас вийшло 3 літри вина з дуже приємним ароматом. Закриваємо вино щільною кришкою і ставимо в льох або холодильник. Воно у нас буде настоюватися ще місяць або два, наскільки вистачить терпіння.

20. Кожні 10 — 20 днів треба дивитися не з’явився осад. Якщо з’явився, вино треба знову злити з осаду і перелити вино в чисту тару.

Ну а після 2-3 місяців вино абсолютно готове, можете пригощати друзів.

Приємного пиття! За здоров’я!

 1. Відео — Настоянка кульбаби

 2. Відео — Саморобні винні дріжджі

Приємного апетиту!